+420 604 522 330 / pohoda@ujesnika.cz
CZ EN
Zpět k Jesníkovi Zpět do blogu Zpět pro hosty
CZ / EN
Rezervovat

Jesníkův blog

JES6016-jes6016-s-tebou-me-bavi-svet-filmova-mista-jeseniku-u-jesnika.jpg

Objevte 8 nejzajímavějších filmových míst v Jeseníkách

Máte rádi české filmy? Zjistěte, ve kterých filmech si Jeseníky „zahrály“. Kde jsou známá filmová místa a co se v nich natáčelo? V Jeseníkách se natáčela spousta filmů či pohádek, vybrali jsme pro vás ty nejznámější. Existují také mobilní aplikace, které vám filmové lokality najdou. Odhalte filmová místa Jeseníků.

Čtěte dál
JES6014-jes6014-jake-mobilni-aplikace-na-hory-u-jesnika.jpg

Vyrážíte na hory? Stáhněte si 6 mobilních aplikací, které využijete i v Jeseníkách

Míříte do Jeseníků? Vyzkoušejte 6 mobilních aplikací do hor. Zjistěte aktuální předpověď počasí, pohyb srážek nebo si v případě potřeby přivolejte pomoc horské služby. Projděte Jeseníky s filmovým Aloisem Nebelem, najděte obchod či restauraci v okolí. Objevte názvy horských kopců. Které mobilní appky se do Jeseníků hodí? Čtěte tipy.

Čtěte dál
JES6013-jes6013-vzacna-flora-jeseniku-velka-kotlina-upoliny-u-jesnika.jpg

Poznejte Jeseníky 2. díl – Které vzácné rostliny v Jeseníkách rostou?

Věděli jste, že Jeseníky jsou nejbohatší botanickou oblastí v České republice? Kromě buků, smrků, borovicové kleče roste v Hrubém Jeseníku mnoho druhů vzácných rostlin, květin i bylin. Některé dokonce ani nikde jinde nerostou. Které rostliny to jsou a jaké lokality jsou na vzácné květiny nejbohatší? Poznejte jesenickou květenu.

Čtěte dál
JES6010-jes6010-webkamery-jeseniky.jpg

Web kamery Jeseníky. Podívejte se do hor z pohodlí křesla

Jaké je zrovna počasí na Pradědu, v Červenohorském sedle,ve Velkých Losinách či městě Jeseník? Než vyrazíte na výlet do kopců nebo do města, podívejte se na  webové kamery z mnoha míst Jeseníků. Budete tak hned vědět, zda nahoře svítí sluníčko, je mlha nebo prší.

Čtěte dál
JES6009-jes6009-jake-bude-pocasi-v-jesenikach-u-jesnika.jpg

10 tipů pro přehled o počasí v Jeseníkách – na internetu i do mobilu

„Jaké je teď právě počasí v Jeseníkách? Můžeme jít na výlet? A jaká je předpověď počasí pro Jeseníky  odpoledne, zítra, příští týden?“ Na internetu najdete mnoho webových stránek a portálů s předpovědí i aktuálním stavem počasí. Jak se v nich ale vyznat, a které se hodí i pro Jeseníky? Zjistěte 10 meteorologických zdrojů na internetu i do mobilu....

Čtěte dál
Jesník v Jeseníkách

Ještě se neznáme?

spřátelme se na sítích

“Relaxujte u krbu a vína, zažijte Jeseníky”

Zpět k Jesníkovi