+420 604 522 330 / pohoda@ujesnika.cz
CZ EN
Zpět k Jesníkovi Zpět do blogu Zpět pro hosty
CZ / EN
Rezervovat

Na co se Jesníka hosté často ptají,
a co jim odpovídá?

Často kladené otázky u Jesníka

Každý host je jiný, má rozdílná přání a potřeby. Někdo rád smaží řízky, jiný zase “smaží” na tabletu hry. U Jesníka jsme připraveni na všechny. Máte dotaz? Podívejte se, na co se hosté Jesníka často ptají.

1) V kolik hodin můžeme k Jesníkovi přijet a odjet dom?

Když dorazíte na 15. hodinu odpolední, bude to skvělé. Odjezd (check-out) je běžně do 10:00. Vyhánět vás nechceme, ale další hosté čekají. Musíme se připravit, aby to U Jesníka měli eňo ňuňo, jako vy.

2) Jak k Jesníkovi trefíme?

Podívejte se prosím na Kudy k Jesníkovi, kde najdete popis příjezdu i mapku.

3) Kde U Jesníka zaparkujeme?

Přímo na zpevněné ploše před chalupou. Hezky za plotem. Vejdou se tam 4 auta - pokud tedy nepřijedete limuzínou Lincolnem nebo vlastním autobusem. Domluvte prosím vašim fárům, ať nejezdí na zatravněnou plochu zahrady. Květena by se zlobila.

Je-li váš vozidlový konvoj početnější, zaparkujte zbytek auťáků na silnici před domem. Je tam místa dost a provoz minimální.

Pokud přiklusáte na koni, lamě, oslíkovi či velbloudovi, napište nám nebo zavolejte. Domluvíme se, kde je ustájit.

4) Máme děti, mají U Jesníka slevu?

To je skvělé, máme děti rádi. Apartmány U Jesníka pronajímáme jako celek, neúčtujeme za každé lože zvlášť. Jen prosím myslete na to, že čím více osob přivezete, tím méně pohodlí mít budete. Standardní kapacitu zhlédněte v popisu apartmánů.

5) Máme pejska, kočičku, králíčka, můžeme je k Jesníkovi vzít s sebou?

Jasně! Ale vezměte jim prosím svůj pelíšek, výbavičku, případně sáčky, na.... mno, vy asi víte na co. Misku na pití máme.

6) Běžně si provozovatelé apartmánů a penzionů připočítávají různé poplatky navíc, jak je to U Jesníka?

Máme to rádi jednoduché a přehledné. Host do domu, Bůh do domu. Všechny poplatky jsme zlikvidovali, vše je v ceně. Dokonce i poplatky obci, které za vás zaplatíme my. Jen moravské víno z vinotéky a kávové patrony Nespresso jsou už nadstandardem za příplateček.

7) Doma se dohadujeme, kdo dřív obsadí WC a koupelnu. Máte jich dost?

U Jesníka jsou celkem 4 toalety, pro každý apartmán dvě. Kompletní výbava samozřejmostí. Na “utření zadnice” role papírových “lopuchů”, tekuté mýdlo a voňavý ručníček. A také zrcadlo, ať vidíte, jak vám to v Jeseníkách sluší.

8) Potřebujeme k životu fén na vlasy, máme si vzít svůj?

Chcete-li super fičákové dělo, raději si svého fukárka přibalte. Stačí-li vám klasika, U Jesníka vás ofoukne standardní fén. Anebo horský vánek.

9) Musíme si s sebou brát své osušky, prostěradla a povlečení?

Ale kdeže. Doby “osmdesátek” jsou už pryč. Chcete-li nostalgii, co třeba dovča v kempu na Mácháči? U Jesníka se na vás těší čistá osuška.

A pozooor, teď bude trošku bojovka. Pořád je potřeba myslet na to, že vyrážíte do hor. Abyste se necítili moc “mastňácky”, asi nějak jako v “Grandu”, s Jesníkem jsme pro vás připravili bojovku. Název zní: Kdo si dřív ustele, dřív lehne. S radostí vám proto přenecháváme právo povléct si sami - vybrat peřinu i povlečení podle gusta.

10) Jsme sporťáci, chceme si dát pořádně do těla. Můžeme si U Jesníka vyprat?

V dolním apartmánu máte k dispozici pračku, včetně univerzálního pracího prostředku. Anebo si prádlo prostě přemáchněte. Venku, v Jesníkově letním bytě, najdete dva přenosné rozkládací sušáky na prádlo. Šup s prádlem na horské sluníčko, to je nejlepší aviváž!

11) Frčí u Jesníka WiFina?

Ano. Respektujeme moderní závislost na síti. Vaše ímejly a mesendžry odbaví rychlá WiFi. U Jesníka máte všechny ty internety plně k dispozici.

12) Sport, milujeme sport! Ale jen ten v telce. Máte vůbec televizi?

Také občas s Jesníkovou partou vyznáváme gaučink. Třeba po horské túře je fajn svalit se na kanápko, otevřít lahvinku vína a “vytuhnout” u telky. Více kanálů, více zábavy. Digitální televize Skylink vás U Jesníka na displeji provede přírodou, argentinskými telenovelami, předpovědí počasí, zpravodajstvím, zavede vás i na fotbalový stadion. Česky, slovensky, cizojazyčně. 77 programů bude stačit?

13) Jsme moderní a třídíme. Co U Jesníka?

I my chráníme přírodu a hory. U Jesníka odpad třídíme. Vhazujte jej do připravených nádob. Pokud budou přetékat, vysypte do pytlů. Při odjezdu nechte ve vstupní hale. O likvidaci se postará Jesníkova parta.

14) Přijedeme na podzim nebo v zimě a těším se na ski. Ale i na grilovačku! Půjde to?

U Jesníka grilujeme i v zimě. Venku je sice trošku kosa, ale šťavnatý steak zahřeje srdce vždy. Ugrilujte si jej třeba na zahradě nebo v Jesníkově letním bytě. Po dohodě vám tam trošku přitopíme infrazářičem, ať pak neminete vidličkou v promrzlých rukách cíl.

15) Jsme ze “staré školy”, ani mobil nemáme. Kde seženeme papírové mapy Jeseníků?

U Jesníka! Pravidelně navštěvujeme okolní infocentra a sem tam kus mapového papíru přivezeme - letní, zimní, turistické i cyklo mapy. Papírové mapky jsou fajn, voní, můžete se s nimi pomazlit. A když pán hor Praděd zrovna kropí, složíte si z nich večerníčkovskou čepici. Uvnitř, v botárně, jsou vám k dispozici i letáčky z okolních míst. Chcete-li však pořádnou mega mapu, navštivte infocentrum ve Velkých Losinách, kde si vybere snad každý profi turista.

16) Naše děti jsou rozverné, rády skotačí. Kde je můžeme nechat “vypustit trochu páry”?

Nejen na vaše ratolesti, ale i dospěláky, čeká v zadní části zahrady upravená travnatá plocha. Zahrajte si na ní třeba badminton, líný či soft tenis, mini fotbálek. Když je hezky, rozložte si venkovní ping-pongový stůl. Najdete jej v Jesníkově letním bytě.

17) Kde si můžeme nakoupit?

Místní Supermarket je hned dole pod silnicí, asi 200 metrů od apartmánů U Jesníka. Kousek odtamtud je i pošta a autobusová zastávka.

18) Jsou v Loučné nějaké restaurace?

Podívejte se prosím do Jesníkova průvodce, kde je popis všech hospůdek v okolí i další tipy. Průvodce najdete také v tištěné podobě přímo uvnitř U Jesníka.

19) Brrr, to je kosa! Jak si můžeme U Jesníka zatopit?

Na horách se může počásko změnit z hodiny na hodinu a najednou se ochladit. Výjimečně i na okraji léta. Abyste nemuseli hned zatápět v krbovkách, ohřejeme vám radiátory na dálku. Vyčarujeme teplo. Jen nám prosím zavolejte nebo pošlete SMS, třeba ve tvaru BRR ZIMA CHCEME ZATOPIT U JESNIKA, na číslo +420 604 522 330. Vytápění sepneme dálkově. A za chvilku budete mít hezky teploučko!

Nenašel jsem odpověď na můj dotaz, kde ji získám?

Napište nám na pohoda@ujesnika.cz nebo rovnou zavolejte na +420 604 522 330. Na druhé straně drátu se ozve Broněk.

Sdílejte dotazy přátelům: